Този сайт е прототип в много ранна фаза на развитие. Предстоят много промени по дизайна, структурата и функционалността. Информацията в този сайт е събрана от публично достъпни източници като официалната страница на Народното събрание. Може да следите или да се включите в разработването на сайта от тук. Посетете нашата страница за често задавани въпроси за допълнителна информация.

Любен Андонов Корнезов

Парламентарна активност

Народни събрания:
От До Име позиция
2005-07-11 2005-07-11 40-то Народно събрание член
2005-07-11 2009-06-25 40-то Народно събрание зам.-председател на НС
2001-07-05 2003-10-15 39-то Народно събрание член
2003-10-15 2005-06-17 39-то Народно събрание зам.-председател на НС
2009-07-14 2013-03-14 41-во Народно събрание член
Парламентарни групи
От До Име позиция
2005-07-11 2009-06-25 Коалиция за България член
2001-07-05 2001-07-05 Коалиция за България член
2001-07-05 2005-06-17 Коалиция за България зам.-председател на ПГ
2009-07-14 2013-03-14 Коалиция за България член
Постоянни комисии
От До Име позиция
2005-08-24 2009-06-25 Комисия по правни въпроси член
2001-07-20 2005-06-17 Kомисия по правни въпроси член
2001-07-20 2003-10-15 Комисия по жалбите и петициите на гражданите председател
2003-10-15 2005-06-17 Комисия по жалбите и петициите на гражданите член
2009-07-29 2009-12-10 Комисия по правни въпроси зам.-председател
2009-12-10 2010-06-09 Комисия по правни въпроси член
2010-06-09 2013-03-14 Комисия по правни въпроси зам.-председател
Временни комисии
От До Име позиция
2005-07-11 2005-08-18 Временна комисия по Правилника за организацията и дейността на Народното събрание председател
2006-01-18 2006-03-30 Временна комисия за подготовка на предложения за промени в Конституцията на Република България председател
2006-10-11 2007-02-02 Временна комисия за обсъждане на проекта и предложения за промени в Конституцията на Република България председател
2001-07-06 2001-07-20 Временна комисия по правилника за организацията и дейността на Народното събрание член
2003-04-23 2005-02-18 Временна комисия за подготовка на предложения за промени в Конституцията на Република България член
2009-07-14 2009-07-21 Временна комисия по Правилника за организацията и дейността на Народното събрание член
2009-09-02 2009-12-02 Временна анкетна комисия за проверка на сигналите за опорочаване на изборите за Народно събрание от 5 юли 2009 г. член
2010-02-11 2010-06-09 Временна комисия за изработване на Изборен кодекс член
2011-06-01 2013-03-14 Временна комисия за обсъждане на Законопроект за изменение и допълнение на Конституцията на Република България, вх. № 154-01-50, внесен на 26 май 2011 година от група народни представители зам.-председател
Няма парламентарни подкомисии
Няма делегации
Групи за приятелство
От До Име позиция
2009-10-23 2013-03-14 Група за приятелство България - Армения член
2009-10-23 2013-03-14 Група за приятелство България - Куба председател
2009-10-23 2013-03-14 Група за приятелство България - Македония член
2009-10-23 2013-03-14 Група за приятелство България - Русия член
Зададени въпроси
  • изграждане на завод за преработка на битовите отпадъци в София

Снимка

1 410 1017 2070

Лични данни

дата на раждане 1947-01-03
място на раждане Ямбол, България
професия юрист
езици немски, руски
семейно положение женен
имейл kornesov@parliament.bg
уебсайт