Този сайт е прототип в много ранна фаза на развитие. Предстоят много промени по дизайна, структурата и функционалността. Информацията в този сайт е събрана от публично достъпни източници като официалната страница на Народното събрание. Може да следите или да се включите в разработването на сайта от тук. Посетете нашата страница за често задавани въпроси за допълнителна информация.

Йордан Иванов Бакалов

Парламентарна активност

Народни събрания:
От До Име позиция
2005-07-11 2009-06-25 40-то Народно събрание член
2001-07-05 2005-06-17 39-то Народно събрание член
2009-07-14 2013-03-14 41-во Народно събрание член
Парламентарни групи
От До Име позиция
2005-07-11 2007-11-22 ОДС - СДС, ДП, Движение Гергьовден, БЗНС, НС-БЗНС член
2007-11-22 2009-06-25 ОДС - СДС, ДП, Движение Гергьовден, БЗНС, НС-БЗНС председател на ПГ
2001-07-05 2004-02-25 Обединените Демократични Сили член
2002-03-12 2004-02-25 Обединените Демократични Сили член
2004-02-25 2005-06-17 Съюза на Демократичните Сили член
2009-07-14 2013-03-14 Синята коалиция - СДС, ДСБ, Обединени земеделци, БСДП, РДП член
Постоянни комисии
От До Име позиция
2005-08-24 2009-06-25 Комисия по вътрешна сигурност и обществен ред член
2005-08-24 2008-09-19 Комисия по жалбите и петициите на гражданите председател
2008-09-19 2009-06-25 Комисия по икономическата политика член
2001-07-20 2005-06-17 Kомисия по вътрешна сигурност и обществен ред член
2009-07-29 2013-03-14 Комисия по правата на човека, вероизповеданията, жалбите и петициите на гражданите председател
2009-07-29 2013-03-14 Комисия по вътрешна сигурност и обществен ред член
Временни комисии
От До Име позиция
2012-02-15 2012-04-24 Временна парламентарна комисия за проучване на нормативните основания, фактите и обстоятелствата при помилване, опрощаване на несъбираеми държавни вземания и даване и възстановяване на българско гражданство и освобождаване и лишаване от него през периода 22 януари 2002 - 22 януари 2012 г. (обявена за противоконституционна и отменена с Решение № 6 на Конституционния съд от 11.04.2012 г. по конституционно дело № 3 от 2012г.) зам.-председател
Парламентарни подкомисии
От До Име позиция
2006-04-05 2009-06-25 Постоянна подкомисия за контрол върху работата на службите за сигурност и на службите за обществен ред член
Няма делегации
Групи за приятелство
От До Име позиция
2009-10-23 2013-03-14 Група за приятелство България - Азербайджан член
Зададени въпроси
  • стратегията за развитие на поливното земеделие в България
  • дейността на Центъра за превенция и противодействие на корупцията и организираната престъпност
  • развитието на курорт "Нареченски бани"
  • развитието на курорт "Нареченски бани"
  • нарушаване на правата на българските граждани като потребители от доставчиците на водоснабдителни услуги

Снимка

106 393 960 2055

Лични данни

дата на раждане 1960-09-01
място на раждане Асеновград, България
професия инженер
езици английски, руски
семейно положение женен
имейл jordan.bakalow@parliament.bg
уебсайт