Този сайт е прототип в много ранна фаза на развитие. Предстоят много промени по дизайна, структурата и функционалността. Информацията в този сайт е събрана от публично достъпни източници като официалната страница на Народното събрание. Може да следите или да се включите в разработването на сайта от тук. Посетете нашата страница за често задавани въпроси за допълнителна информация.

Красимир Георгиев Ципов

Парламентарна активност

Народни събрания:
От До Име позиция
2009-07-14 2013-03-14 41-во Народно събрание член
2013-05-21 42-ро Народно събрание член
Парламентарни групи
От До Име позиция
2009-07-14 2013-03-14 ПП ГЕРБ член
2013-05-21 ПП ГЕРБ член
Постоянни комисии
От До Име позиция
2009-07-29 2013-03-14 Комисия по правни въпроси член
2009-07-29 2012-11-14 Комисия по вътрешна сигурност и обществен ред зам.-председател
2012-11-14 2013-03-14 Комисия по вътрешна сигурност и обществен ред председател
2013-09-11 Комисия по правни въпроси член
2013-09-11 Комисия по вътрешна сигурност и обществен ред член
Временни комисии
От До Име позиция
2011-06-01 2013-03-14 Временна комисия за обсъждане на Законопроект за изменение и допълнение на Конституцията на Република България, вх. № 154-01-50, внесен на 26 май 2011 година от група народни представители член
2012-02-01 2012-04-24 Временна анкетна комисия за проучване на факти и обстоятелства относно случаи, изнесени през последните дни в общественото и медийното пространство, на полицейско насилие, както и на опити за оказване на влияние и политически натиск върху правоохранителни и правораздавателни органи председател
2012-09-20 2013-03-14 Парламентарна анкетна комисия за проучване на случаи, при които има факти, данни и документално аргументирани публични разследвания, включително и на прекратени дела и преписки за корупция по високите етажи на властта, довели до лично облагодетелстване на определени лица, ощетяване и значителни вредни последици за държавата член
2013-09-11 2013-10-17 Временна комисия за изработване на проект на нов Изборен кодекс член
2013-12-20 2014-03-04 Временна комисия за обсъждане и приемане на нов Изборен кодекс член
Няма парламентарни подкомисии
Делегации
От До Име позиция
2009-09-04 2013-03-14 Постоянна делегация на Народното събрание в Парламентарната асамблея на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа заместващ член
2013-10-03 Делегация в Парламентарната асамблея на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа заместващ член
Групи за приятелство
От До Име позиция
2009-10-23 2013-03-14 Група за приятелство България - Бразилия член
2009-10-23 2013-03-14 Група за приятелство България - Словения член
2009-10-23 2013-03-14 Група за приятелство България - Сърбия член
2009-10-23 2013-03-14 Група за приятелство България - Чехия председател
2009-10-23 2013-03-14 Група за приятелство България - Япония член
2013-10-17 Група за приятелство България - Хърватия член
2013-10-17 Група за приятелство България - Словения зам.-председател
Зададени въпроси
  • пропуснати през ГКПП Капитан Андреево два тира с 1200 кг. хероин (вероятно на 24 - ти януари 2014 г.) и заловени на германо-холандската граница, ден по - късно
  • съвместни мерки с Върховния комисариат за бежанците към ООН за подобряване на условията в центровете за настаняване на лица, търсещи убежище и закрила
  • възникнал инцидент в края на месец ноември в Дома за временно настаняване на чужденци, гр. Любимец и изнесени твърдения от страна на Посланик на Алжир в България пред медии за превишаване на полицейски правомощия от служители на МВР срещу чужденци от алжирски произход
  • условията за настаняване и размера на изразходваните средства за командированите служители на Министерството на вътрешните работи за охрана на държавната граница и на протестите в София
  • осъществяването на взаимодействие с Върховния комисариат за бежанците към Организацията на обединените нации и компетентните органи на местната власт
  • спазването на изискванията за компенсиране на работата, извън редовното работно време в Министерството на вътрешните работи
  • очертаваща се тенденция за завишаване на жалбите на граждани срещу служители на МВР за превишаване на правомощията им
  • блокиране на дейността на Държавната агенция "Национална сигурност", след изваждането на бившата Главна дирекция "Борба с организираната престъпност" от Министерството на вътрешните работи, и влизането й в агенцията, след приетите преди близо два месеца промени в Закона за Държавна агенция "Национална сигурност"

Снимка

1030 1599

Лични данни

дата на раждане 1973-03-18
място на раждане Пловдив, България
професия юрист
езици английски, френски, руски, сръбски
семейно положение неженен
имейл k.cipov@parliament.bg
уебсайт